#2016-11-07 09:05:57 

Fructis

Użytkownik

Witam. Trochę się pogubiłem w swoim życiu niestety i zostałem oskarżony o rozbój, sprawa aktualnie prowadzona jest przez prokuraturę, a ja dostałem dozór na ten czas. Nie ukrywam, że czuję się z tym źle, a przede wszystkim obawiam się konsekwencji. Ktoś wie jakie gary grożą za rozbój?
#2016-11-07 10:20:02 

Dog

Użytkownik

generalnie w świetle ustawy to chyba jest przewidzianie od 5 do 15 lat pozbawienia wolności. Rozstrzał jest tutaj bardzo duży, a ostateczna kara może być chociażby tylko w zawieszeniu w zależności od stopnia szkodliwości społecznej. Czy kary finansowe też są przewidziane to nie wiem.
#2016-11-07 10:51:54 

Pierwsza

Użytkownik

To nie poinformowali Cię o tym jak stawiali zarzuty? Co w ogóle nawywijałeś?
#2016-11-07 11:51:21 

SzczęśliwaMania

Użytkownik

Akurat mój były już teraz narzeczony został oskarżony, a i potem skazany za rozbój więc mam z tym trochę doświadczenia i sporo pamiętam bo było to niedawno. Przede wszystkim pamiętaj, że rozbój to już przestępstwo w rozumieniu przepisów oraz ustawy, a więc nie wykroczenie, które ma zazwyczaj niewielkie konsekwencje karne. Tutaj poruszamy się już w przepisach prawa karnego. Co do widełek kary to wiele zależy po pierwsze od rodzaju rozboju, gdyż prawo karne określa jego dwa rodzaje. Podstawowy rozbój dotyczy przede wszystkim kradzieży i sytuacji, w której komuś się grozi bądź używa wobec niego przemocy. Tutaj kara jest od 2 do 12 lat. Natomiast kara od 3 do 15 lat, dotyczy rozboju kwalifikowanego, czyli takiego, gdzie w grę wchodziły jeszcze niebezpieczne narzędzia, którymi komuś się groziło. Musisz dokładnie rozróżnić obie te kwestie, nie napisałeś na czym konkretnie polegał ten rozbój. Ja powiem tyle, że mój były narzeczony został oskarżony właśnie o ten gorszy rozbój, miał adwokata i ostatecznie trafił przed sąd. Tam zastosowano środki łagodzące w postaci przede wszystkim tego, że był to jego pierwszy wybryk. I tak dostał właśnie te 3 lata, najniższy możliwy wymiar, ale w zawieszeniu na 5 lat. Na pewno jak udasz się chociażby w takie miejsce jak Kancelaria Adwokacka Sprawy Karne Łódź to dokładnie Ci wszystko zostanie wyjaśnione.
#2016-11-07 12:20:06 

Fructis

Użytkownik

Nie nie, żadne narzędzia nie wchodziły tutaj w grę…Za dużo wypiłem, poszedłem do osiedlowego sklepu po następny alkohol i sprzedawca widząc mój stan odmówił mi sprzedaży. To wszystko jest podobno, gdyż niewiele pamiętam, to z opowieści kolegów, ale i tego właściciela, który mnie potem oskarżył. Po prostu pobiłem go, a potem ukradłem alkohol i sobie poszedłem.
#2016-11-07 14:33:07 

Pierwsza

Użytkownik

Według mnie nie powinieneś dostać wysokiej kary, przede wszystkim załatw sobie dobrego adwokata, który odpowiednio zajmie się obroną. W sądzie trzeba wiedzieć jak się zachować, jak rozmawiać i jakie argumenty wykorzystywać. To bardzo ważne.
#2016-11-07 15:33:29 

Fructis

Użytkownik

Tak też zrobię. Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015