#2016-06-27 04:52:19 

Bełchatowianka

Użytkownik

Posty: 99

Skąd: Elbląg

Wiek: 41

Jakie właściwości mają deski wykonane z kompozytu, chodzi mi o takie deski na taras albo na balkon? Czy trzeba je impregnować tak samo jak deski z naturalnego drewna sosnowego?
#2016-06-27 07:19:34 

GniewnyHubert

Użytkownik

Posty: 113

Skąd: Bydgoszcz

Wiek: 40

Po pierwsze, deski z kompozytu są znacznie trwalsze niż deski z drewna naturalnego. Po drugie, są odporne na działanie grzybów, dzięki czemu nie trzeba ich impregnować. Po trzecie, takie deski nie powinny tracić koloru, czyli nie powinny blaknąć od słońca. Po trzecie, nie powinny wyginać się pod wpływem wilgoci. Można powiedzieć same korzyści, poza jedną. Nie są to deski drewniane, więc nie uświadczysz na ich powierzchni charakterystycznej struktury słojów.

#2016-06-27 07:36:03 

Krawaciarz

Użytkownik

Posty: 67

Skąd: Jarocin

Wiek: 33

Sprzedazą takich produktów zajmuje się Grupa Ecco Gorzów Wlkp i z tego co napisali na swojej stronie, to deski kompozytowe są przede wsyztskim odporne na działanie słonca i wilgoci. Nietrzeba ich też impregnowac, bo już w procesie produkcyjnym zostały nasączone środkiem bakterio i grzybobójczym. Przypuszczam jednak, że po pewnym czasie tak jak wszystkie inne materialy też zaczną tracić na atrakcyjności wyglądu. Na pewno jednak są bardziej wytrzymale od normalnych desek drewnianych, zwłaszcza jak zadbasz o ich prawidłowy montaż tzn. jak zastosujesz właściwe podkładki pod tarasy. Jak chces poczytać wiecej o ich właściwościach, to na stronie tej firmy Grupa Ecco znajdziesz artykuł o właściwościach desek kompozytowych czy o zasadach ich prawidłowego montażu.

DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015