#2016-06-10 05:41:34 

StrasznaSowa

Użytkownik

Podobno różnego rodzaju wierzytelności tj. niezapłacone faktury czy nieuregulowane umowy można sprzedać osobom trzecim, na przykład firmom, które zajmują się ściąganiem długów. Jak to zrobić, czy jest to legalne i ile się na tym traci?
#2016-06-10 07:30:33 

Koło

Użytkownik

Można, można. Od kilku lat działają internetowe gieldy długów, gdzie każda osoba prywatna lub firma może sprzedawać wierzytelności. Z takiej możliwości korzystają głównie te podmioty, które nie wierzą w szybką windykację długu od danego dłużnika albo zwyczajnie nie mają czasu na prowadzenie postępowania sądowego i pozniej na działania komornika. Jeśli ktos chce szybko odzyskać przynajmniej częsć pieniędzy to sprzedaż długu jest naprawde bardzo wygodną opcją.
#2016-06-10 10:04:03 

Gwiazdozbiór

Użytkownik

Jak prowadziłem firme to miałem takiego jednego klienta, ktory wisiał mi sporą kasę. Wtedy zastanawiałem się jak odebrać dług i wpadłem na stronę z wzorami oficjalnych pism o ostateczny termin zapłaty. Wysłalem takie pismo i pomogło, także może warto zaczać od czego takiego. Jak będziesz sprzedawała dług to na pewno na tym cos stracisz, poza tym nie wiadomo czy szybko znajdziesz kupca.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015