#2016-03-04 06:09:52 

Dziura

Użytkownik

Cześc wszystkim. Biorę udział w projekcie mechanicznym i przypadło mi wybrać bardziej wydajny i tańszy system prowadnicowy do maszyny w przedsiebiorstwie produkcyjnym. Jaka waszym zdaniem prowadnica będzie bardziej odpowiednia i dlaczego? Zapraszam do dyskusji.
#2016-03-04 08:45:45 

GniewnyHubert

Użytkownik

Niestety nie wiemy czym się przedsiębiorstwo zajmuje, bo jeśli maszyna będzie mała to oczywiście wózek liniowy spisze się o wiele lepiej i sprawi że praca bedzie przebiegac plynnie i bardziej komfortowo. Są też maszyny, w których stosuje się zwykle prowadnice ślizgowe, ale to naprawdę musi być uzasadnione kosztami. To tak z grubsza. Pozdrawiam.
#2016-03-04 09:31:51 

Dog

Użytkownik

Oczywiście że liniowa prowadnica będzie bezkonkurencyjnie lepsza. Dobrej jakości łożysko liniowe (F2) cechuje się od 40 do 60 razy mniejszym tarciem. Nawet na logikę jak się zastanowisz nad metodą ślizgania i toczenia to odpowiedź nasuwa się sama, bo nie dla estetyki koło wynaleziono ;].
#2016-03-04 10:57:12 

CzarnyPies

Użytkownik

Witam. Jeśli to nieodpowiedni temat to z góry przepraszam, ale sądząc po wypowiedziach mam nadzieję że mi pomożecie. Szukam łańcuchowych elementów do przeniesienia napędu, bo musze trochę zmodernizować kopaczke do ziemniaków. Zaraz pewnie ktos mnie uswiadomi ze takie rzeczy przez wał sie podpina, ale ja musze czesciowo skorzystac z lancucha. W jakim sklepie dostane takie rzeczy w dobrej cenie? Z góry dzięki za pomoc.
#2016-03-04 13:39:07 

Dog

Użytkownik

No zgadza się że to powinno iśc przez wał, ale chyba juz wiem co próbujesz wykombinować. W każdym razie poszukaj sobie tych rzeczy na ABcnc. To dobry sklep, od wielu lat działający w tej branży i na pewno sie nie zawiedziesz cenami :). Zbudowałem już kilka maszyn czy to dla siebie czy dla znajomych i od kiedy czesci biore u nich nie mogę na nic narzekać. Pozdro.
#2016-03-04 15:25:49 

CzarnyPies

Użytkownik

Bardzo dziękuję za szybką pomoc. Mają dokładnie to czego szukałem :).
#2016-03-04 15:47:25 

Bełchatowianka

Użytkownik

Na abcnc.pl zawsze zamawiam pasy do maszyn rolniczych i również jestem zadowolona. Dobra jakość w dobrej cenie i zawsze terminowe przesyłki. Poleciłam już sąsiadom i znajomym bo naprawdę warto z nich skorzystać.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015