#2016-02-04 03:54:02 

KrólowaLata

Użytkownik

Hej. W końcu kupiłam wymarzony domek pod Toruniem, jednak jak dało się przewidzieć wymaga remontu i nie jest wolny od kilku mankamentów. Największy problem stanowi dla mnie obecnie wymiana, a w zasadzie budowa nowego zbiornika ściekowego. Wiem już skąd zamawiać betonowe kręgi w dobrych cenach, znajomy pomoże mi wykopać dziurę, ale nie bardzo wiem jak te kręgi umieścić na miejscu. Czy będzie potrzebny dźwig? Może istnieje jakiś tańszy sposób?
#2016-02-04 04:53:56 

Fructis

Użytkownik

Tańszy sposób jest taki jak na filmikach z Rosji, gdzie panowie chcieli zrzucić krąg z naczepy na opony... Domyślasz się co z tego wyszło? Słowem na pewno będzie potrzebne wynajęcie dźwigu który powoli opuści jeden element na drugi, bez ryzyka, że cos spadnie, pokruszy się. Po co masz ryzykować dwukrotne kupowanie materiału? Powodzenia!

#2016-02-04 07:31:24 

KrólowaLata

Użytkownik

Tak właśnie myślałam, że nie ma innego sposobu. W takim razie może ktoś poleci mi firmę która dysponuje odpowiednim dźwigiem do takiej pracy? Będę wdzięczna za pomoc.
#2016-02-04 08:52:08 

Dog

Użytkownik

Kiedyś korzystałem z usług firmy z Papowa Toruńskiego. Tu masz link: dzwigtoruntanio.strefa.pl/strona1.html. Co prawda robili dla mnie coś bardziej skomplikowanego, więc tym bardziej nie powinno być problemu z kręgami. Polecam bo za dobrą robotę biorą chyba najtaniej w całym województwie.
#2016-02-04 11:06:46 

Gwiazdozbiór

Użytkownik

Widzę że nie wymieniłaś w przygotowaniach nic odnośnie zabepieczenia zbiornika. Przypomnę ze wszystko musi być dobrze zaiziolowane aby nieczystości nie przenikały do ziemi. W innym wypadku narazisz się przy odbiorze zbiornika na grzywnę.
#2016-02-04 12:58:34 

KrólowaLata

Użytkownik

Oczywiście, mam już zakupione folie izolacyjne i taką grubą gumę zabezpieczającą. Nie pisałam o tym bo chciałam skoncentrować się na samym procesie budowy zbiornika. Więc z dźwigiem wszystko już jasne, dzięki za pomoc.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015